fbpx

Wkręć się w Zielone

Wkręć się w Zielone – warsztaty zielarskie na łonie unikalnej przyrody Beskidu Niskiego

Jak rozpoznać właściwą roślinę? Jak odróżnić ją od podobnej, być może trującej? Jak wykonać szybkie i proste preparaty zastępujące podstawowe medykamenty?

Zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Jemiołą – farmaceutą zafascynowanym właściwościami ziół i medycyną naturalną. Swoją pasję połączył z zamiłowaniem do aktywnej turystyki i bushcraftu. Autor tematycznego kanału na YouTube, wykładowca farmakognozji, współtwórca zajęć terenowych z zakresu nowoczesnej fitoterapii,
tradycyjnego ziołolecznictwa ludowego oraz dzikich roślin jadalnych, autor książki 'Terenowa apteczka ziołowa’.

Wszystkie wymienione atrakcje zależne są od pory roku, więcej informacji znajdziecie w Recepcji Forrest Glamp, zapraszamy do kontaktu!


Ziołowa Dzikość Beskidu – spacer zielarski

Jaki potencjał leczniczy kryje się w ziołach? W jaki sposób je przygotowywać?  Jak smakuje wiosenna przytulia? Co poczujesz, gdy wezmę do ręki liść żywokostu?

Poznaj właściwości dzikich roślin jadalnych oraz leczniczych bezpośrednio w otoczeniu pięknej przyrody Beskidu Niskiego. Na spacerze będziecie poznawać rośliny nie tylko wzrokiem, ale i pozostałymi zmysłami.

Spacer zielarski, podczas którego będzie można poznać rośliny lecznicze, które mogą być pomocne w leczeniu różnych dolegliwości, m.in.: kataru, biegunki, urazów, kaca, opryszczki i wielu wielu innych.


– Czas trwania: 2 h zajęć w godzinach rannych lub popołudniowych, w zależności od
warunków pogodowych.
– Koszt: 120 zł od osoby (w tym VAT). Dzieci do lat 6 bezpłatnie.


Ziołowa apteczka pierwszej pomocy – warsztaty praktyczne

Poślizgnąłeś się na kamieniu i otarłeś skórę? Poparzyłeś na słońcu? Użądlił Cię owad?

Tu przychodzą z pomocną, zieloną dłonią właśnie rośliny – odpowiednio użyte mogą zastąpić podstawowe medykamenty z apteczki pierwszej pomocy.

Na warsztatach poznacie rośliny, które pomogą w nagłych przypadkach, nie wymagających interwencji lekarskiej.

Podczas części praktycznej zostaną przedstawione formy prostych preparatów do przygotowania w warunkach terenowych – napary, odwary, okłady, a nawet maści. To wszystko bez potrzeby użycia wagi czy innych miar.


– Czas trwania: 2,5 h zajęć w godzinach rannych lub popołudniowych, w zależności od
warunków pogodowych.
– Koszt: 150 zł od osoby (w tym VAT). Dzieci do lat 6 bezpłatnie


Indywidualne konsultacje fitoterapeutyczne

Istnieje możliwość konsultacji w kwestii odpowiedniego doboru ziół lub preparatów ziołowych u prelegenta, który jest zielarzem – fitoterapeutą. Zainteresowane osoby mogą znaleźć więcej informacji na stronie:
https://wkreconywzielone.pl/indywidualne-szkolenie-fitoterapeutyczne/
Konsultacje będą się odbywać w niedziele, w godzinach porannych, w okresie lipiec – sierpień.


Podczas większości warsztatów przydadzą się Wam:

  • wygodne buty za kostkę (tekkingowe, górskie);
  • nakrycie głowy;
  • repelent na owady;
  • woda lub inny napój nawadniający;
  • długie spodnie;
  • notatnik;
  • aparat fotograficzny;
  • coś od deszczu (na wypadek nagłej zmiany pogody).

Warto wiedzieć
Prowadzący bierze odpowiedzialność za właściwe oznaczenie gatunków roślin. Gatunki przedstawione na warsztatach będą jednymi z pospolitszych i łatwymi do znalezienia nie tylko w Polsce, czy Europie, ale i np.: na tej samej szerokości geograficznej na świecie. Nie bierze jednak odpowiedzialności za indywidualne nietypowe reakcje alergiczne (podczas
próbowania naparów, odwarów, użycia bezpośrednio na skórę świeżych części roślin). Prowadzący zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów z powodu zdarzeń losowych. W ceny warsztatów nie są wliczone ceny noclegów ani wyżywienia. Dzieci biorące udział w warsztatach muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów.

Informacje o prowadzącym
Bartosz Jemioła, farmaceuta zafascynowany właściwościami ziół i medycyną naturalną. Swoją pasję połączył z zamiłowaniem do aktywnej turystyki i bushcraftu – należy do zespołu Projektu Bushcraft oraz do Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich z Lublina. Od dzieciństwa pogłębia swoją wiedzę o roślinach i naturalnych metodach leczenia. Prowadzi kanał na YouTube, na którym przedstawia pospolite rośliny będące jednak nieocenioną
pomocą na szlaku oraz w sytuacjach survivalowych. Współorganizator i wykładowca farmakognozji na Kursie Towaroznawstwa Zielarskiego organizowanego przez MedycznoSpołeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie. Prowadzi również wykłady teoretyczne oraz zajęcia terenowe z zakresu nowoczesnej fitoterapii.