Spragnieni leśnych przygód? Zapraszamy na przygodę z Sebą, znanym również jako Dziki Beskid – miłośnikiem przyrody i karpackich lasów.
Beskid Niski na styku z Bieszczadami to unikalny w skali Europy teren, na którym dzika przyroda broni się przed nieobliczalną ludzką ręką. Tysiące hektarów starych jodłowo-bukowych lasów,skrywa w sobie kwintesencję współczesnego wyobrażenia o dzikiej krainie. Bezkresne lasy, wrzosowiska, ukwiecone setkami ziół połoniny, czyste jak łza potoki – a w samym środku największe polskie drapieżniki – wilki, niedźwiedzie i rysie. W ostępach tej karpackiej puszczy słychać ryk potężnych jeleni a pomiędzy dorodnymi jodłami dojrzeć można majaczące cielska żubrów.
Tak w największym skrócie wygląda wschodnia część Beskidu Niskiego, najbardziej dzika kraina w Polsce. To właśnie tutaj możesz poczuć prawdziwe życie, wytchnienie od pędzącego świata.
Oferujemy pełen zakres uczestnictwa w tym pięknym spektaklu przyrody. Niezapomniany klimat w najurokliwszym zakątku Beskidu Niskiego i wyjątkowe przeżycia gwarantowane.
Wszystkie wymienione atrakcje zależne są od pory roku, więcej informacji znajdziecie w Recepcji Forrest Glamp, zapraszamy do kontaktu!
Nocne wyprawy do lasu
W nocy tutejsze lasy zmieniają się w gwałtowny sposób. Każdy, kto choć raz znalazł się w nich po zmroku, dobrze wie co to znaczy. Ma się wtedy wrażenie, że cały czas jesteśmy obserwowani przez setki oczu. I to wrażenie jest całkowicie prawidłowe.To czas intensywnego żerowania drapieżników. Trzaskające nieopodal gałęzie, dziwne dźwięki i odgłosy przerażają i uczą pokory. Zapraszamy do zmierzenia się z własnymi lękami i słabościami. Nocna wizyta w lesie to adrenalina w czystej postaci.
Tropienie dzikich zwierząt
Zwierzęta najłatwiej tropi się na świeżym śniegu. Wtedy dokładnie można prześledzić ich trasy i rozpoznać gatunki. Modelowym przykładem są tropy jelenia lub łani, tuż za którymi kroczy wilk lub cała wataha. Podążając za nimi niejednokrotnie można natknąć się na rozszarpane zwierzę.
W innych porach roku tropienie jest nieco trudniejsze, ale za każdym razem to niezapomniana wyprawa.
Nocne słuchanie wycia wilków
Słuchanie wycia całej watahy to naprawdę niezwykłe doświadczenie. Najczęściej wyjące wilki usłyszeć można w lecie od zmierzchu do północy. Przyczyn tego zjawiska jest kilka – komunikacja po udanym polowaniu, informowanie sąsiednich watah o granicy zajmowanego rewiru czy nawoływanie do polowania. Do dziś jednak naukowcy badający to zjawisko nie są zgodni co do ostatecznych przyczyn. Pewne jest jedynie to, że każdy kto usłyszy wyjącą w nocy watahę, nie zapomni tego do końca życia. To doświadczenie nieporównywalne z niczym. Z przyjemnością zapraszamy w sprawdzone miejsca w których najczęściej tuż po północy można delektować się przez kilkanaście minut tym niezwykłym koncertem.
Obserwowanie rykowiska jeleni
Beskid Niski to Ziemia Obiecana potężnego jelenia karpackiego. To właśnie tutaj jest ich najwięcej w Polsce. Od połowy września przez ok. 2 tygodnie dosłownie z każdej strony dobiega basowy ryk byków. Sam fakt że odgłos ten nawet miejscowych grzybiarzy wypędza z lasu brany za ryk niedźwiedzia, pokazuje skalę zjawiska.
Na skrajach lasu i licznych polanach, gromadzące się stada łani i byków, w godowym uniesieniu tworzą spektakl jedyny w swoim rodzaju. Zapraszamy do obejrzenia rykowiska razem z nami – w naturalnym środowisku jelenia , w karpackiej puszczy.
Biwaki nad rzeką z pieczeniem ryb na kamieniu
Okoliczne rzeki i potoki snujące się wzdłuż lasów, to idealne miejsce na całodzienny wypoczynek. W totalnej ciszy, z dala od miejskiego zgiełku, spędzić można niezapomniane chwile przy ognisku, na którym upieczemy ryby, warzywa i mięso. W upalne dni kontakt z rześką wodą i pysznym jedzeniem, to kolejna nasza propozycja.
Trekkingi rowerowe
Dla miłośników rowerowych wypadów mamy nie lada gratkę. Nieoznaczone trasy wiodące przez lasy, połoniny, torfowiska, z przystankami nad potokiem, poprzez ukwiecone łąki i opuszczone wsie – wiele kilometrów rowerowej przygody.